Akademik / Bilimsel Çeviri

Akademik çeviri hizmetleriBir akademisyenin temel amaçlarından birisi olabildiğince prestijli bilimsel yayınlarda kendine yer edinmektir. Günümüzde en prestijli bilimsel dergiler İngilizce yayınlanmaktadır. Bu da anadili İngilizce olmayan pek çok akademisyen ve araştırmacının hak ettiği kadar yüksek kaliteli yayınlara girmesini engellemektedir.  Bilimsel çalışmalarının kalitesi ile araştırmalarını daha geniş bir kitleye yaymaları mümkün olan pek çok araştırmacı ikinci ve üçüncü kademe yayınlara mahkum kalmaktadır. Akademik kariyerinin büyük kısmını araştırmalarını bir üst sınıftaki dergilere sokmaya çalışmış bir araştırmacı olarak eğitimini Türkçe almış, ya da akademik İngilizce’sini yeterli düzeye getirme fırsatını henüz bulamamış tüm araştırmacıların kaliteli akademik çeviri hizmetlerine erişimi olması gerektiğine inanıyorum. İşte bu yüzden Dataİst bünyesinde Akademik Çeviri hizmetleri de sunmaya karar verdim.

Şu anda sadece İngilizce – Türkçe ve Türkçe – İngilizce çeviri hizmeti veriyoruz ancak Online Başvuru formundan bize başka dillerde çeviri için talepte bulunursanız sizi (herhangi bir komisyon ya da ücret talep etmeksizin) istediğiniz dilde akademik çeviri yapabilecek bir uzmana yönlendirmeye çalışırız.

 

Önemli notlar:

  • 200 Kelime aşağı yukarı bir endüstri standardı durumunda. 12 punto, Times New Roman, çift aralıklı ve sayfa kenarlıkları mektup standardında ayarlanmış bir metinde bir sayfaya yakın bir uzunluk demektir.
  • Vuruş sayısı yöntemini seçerseniz size teslim edeceğimiz metinde boşluklar hesaba katılmadan toplam klavye vuruşu sayısı üzerinden fiyatlandırma yapıyoruz. Normal bir metinde 200 kelime yaklaşık olarak 1000 vuruşa denk gelir ancak kelime uzunluklarına göre iki yöntem birbirinden biraz farklı sonuçlar verebilir.
  • En küçük fiyatlandırma birimi 1/4 sayfadır. Bir başka deyişle fiyat kademesi her 50 kelime ya ya da her 250 vuruşta bir artar.
  • Akademik çeviri ile ilgili diğer merak ettikleriniz ve sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular sayfamıza göz atabilirsiniz.